Oficjalny Dystrybutor Zepter:
Sylwia Chochół / produktyzepter.pl
Oficjalny Dystrybutor Zepter:
Sylwia Chochół / produktyzepter.pl

BIOPTRON 2 ze statywem podłogowym

BIOPTRON - PROFESJONALNY WYBÓR

PAG-880-SET

DOSTAWA DO 60 DNI

Produkt
Dowiedz się więcej
Dane techniczne
Dokumenty Do Pobrania
«
»
Urządzenie do światłoterapii oparte na technologii uhonorowanej Nagrodą Nobla. Skuteczność potwierdzona klinicznie w dziedzinie nieinwazyjnego przyspieszonego leczenia i w profilaktyce medycznej, obejmującej trądzik, rany skóry, urazy sportowe, starzenie się skóry, bóle reumatyczne i bóle pleców. Naświetlaj BIOPTRONEM chore miejsca 5-10 minut dwa razy dziennie, aby przyspieszyć leczenie. BIOPTRON 2 jest przeznaczony głównie do profesjonalnego stosowania dzięki większej 15 cm średnicy filtra.
DLACZEGO PROFESJONALIŚCI WYBIERAJĄ BIOPTRON 2

Wszystkie trzy urządzenia terapeutyczne z linii produktów BIOPTRON mają klinicznie potwierdzoną skuteczność i mogą być stosowane w dużym zakresie działań związanych z ochroną zdrowia i urody z tych samych wskazań zdrowotnych, różnią się tylko rozmiarem i wyglądem. BIOPTRON 2 jest używany głównie przez profesjonalistów w szpitalach, klinikach, salonach kosmetycznych, ośrodkach spa, klinikach fizjoterapii i sportu na całym świecie ze względu na dużą wiązkę świetlną, emitowaną przez urządzenie, co wpływa na efektywnie na czas terapii.

Do urządzeń dołączone są 3 statywy (domowy, profesjonalny i ścienny), żeby zapewnić  jak najlepsze  wykorzystanie miejsca i praktyczne rozwiązania. Łatwa regulacja ramienia w połączeniu z różnymi statywami pozwala na ustawienie urządzenia w różnych pozycjach wygodnych zarówno dla pacjenta, jak i osoby prowadzącej terapię. To zapewnia maksimum wygody pacjenta i lepsze rezultaty leczenia.
 
Przyspieszona moc gojenia:

Działanie aparatu BIOPTRON jest oparte na polichromatycznych (wielokolorowych) głęboko penetrujących spolaryzowanych falach świetlnych. W  badaniach prowadzonych przez naukowców na całym świecie została potwierdzona głębokość penetracji (25mm), przyspieszona moc gojenia, wzrost produkcji ATP i kolagenu oraz biostymulacja komórek.

Główne cechy BIOPTRON 2:
 
  • Czas trwania każdej sesji może być ustawiony do 95 minut i łatwo podzielony na minutowe etapy;
  • Urządzenie jest poręczne i przenośne, dzięki regulowanemu ramieniu i wyborowi statywów;
  • BIOPTRON 2 występuje w zestawie ze statywami podłogowymi (profesjonalnym  i statywem Y) które umożliwiają optymalne ustawienie, wygodną terapię i dotarcie do wszystkich powierzchni ciała. Charakterystyczna niska konstrukcja podstawy statywu podłogowego umożliwia schowanie urządzenia pod łóżkiem czy krzesłem, żeby było gotowe do dalszej sesji;
  • Montaż łatwy dla użytkownika;
  • Wbudowany przełącznik soft-start/soft-stop;
  • Całkowicie bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych;
  • Urządzenia BIOPTRON MedAll, BIOPTRON PRO 1 i BIOPTRON 2 są zgodne z medyczną dyrektywą Unii Europejskiej 93/427EEC i specyficznymi lokalnymi regulacjami. Proces powstawania, łącznie z R&D, ocena dostawców, dostarczanie części do produkcji są rygorystycznie testowane.Uwaga. Wszystkie urządzenia do terapii światłem BIOPTRON są w 100% bezpieczne, a w spektrum światła używanego w terapii nie wchodzi promieniowanie UV.


Więcej informacji znajduje się w katalogu BIOPTRON® QUANTUM HYPERLIGHT® (światło hiperspolaryzowane)
KOD POZYCJI
PAG-880-SET
NAZWA PRODUKTU
BIOPTRON 2 ze statywem podłogowym
MASA BRUTTO [KG]
15,56
MASA NETTO [KG]
13,27
ZASTOSOWANIE
Profesjonalne urządzenie medyczne do terapii światłem spolaryzowanym.
WAGA URZĄDZENIA
5,07 kg netto/ 6,76 kg brutto
WAGA STATYWU
8,20 kg netto/8,80 kg brutto
WYMIARY W OPAKOWANIU
Wymiary urządzenia w opakowaniu 54,5 x 40 x 25 cm
WYMIARY STATYWU (W OPAKOWANIU)
85 x 94 x 26,5 cm
MOC (ŹRÓDŁA ŚWIATŁA)
90 W
ŚREDNICA FILTRA (OKULARU)
Ok. 15 cm
ZUŻYCIE ENERGII
1,4 - 1,0 A
BEZPIECZNIK
T2A/250 V
PRZEWÓD SIECIOWY
Odłączalny
KLASA BEZPIECZEŃSTWA
Klasa I
ZASILANIE
Sieciowe 100-240 V~, 50/60 Hz
WYŚWIETLACZ
TAK - CYFROWY
KOLOR
Biały
USTAWIANIE CZASU NAŚWIETLANIA/TERAPII
TAK
TEMPERATURA PRACY
Podczas użycia +10°C do + 30°C; Podczas przechowywania 0°C do + 40°C
ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM
TAK
DŁUGOŚĆ FALI
480 - 3400 nm
STOPIEŃ POLARYZACJI
>95% (590 - 1550 nm)
SKŁAD
*Urządzenie BIOPTRON 2 *Przewód sieciowy (odłączalny) *Statyw podłogowy *Opaska ochronna na oczy dla niemowląt *Preparat OXY SPRAY *Instrukcja obsługi *Gwarancja
GĘSTOŚĆ MOCY
Śr. 40 mW/cm²
WYDATEK ENERGETYCZNY NA MIN.
Śr. 2.4 J/cm²
PRODUCENT
BIOPTRON AG - Sihleggstrasse 23, CH-8832 Wollerau - Szwajcaria
GWARANCJA
5 lat
WYPRODUKOWANO W
Szwajcaria
CERTYFIKATY/DEKLARACJE ZGODNOŚCI
*Deklaracja zgodności z medyczną Dyrektywa 93/42/EWG wystawiona przez producenta. *Potwierdzenie zgłoszenia-wyrobu medycznego w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych *Znak zgodności CE dla urządzeń medycznych *Certyfikat Gwarancji Jakości (EN ISO 13485) *Certyfikat Systemu Gwarancji Jakości (dyrektywa 93/42/EEC) wystawione przez FDA. *DEKRA certyfikat kontroli jakości: EN ISO 13485:2012 + AC:2012 *DEKRA certyfikat urządzeń medycznych spełniających Aneks II, Sekcja 3 Dyrektywy 93/42/EEC - (Jednostka notyfikująca ID 0124) *Deklaracja poświadczenia przez DEKRA (Europejska jednostka notyfikująca) wszystkich produktów wydana w 2013 (21.07.2013)

Dokumenty Do Pobrania

Certyfikaty

Dokumenty Do Pobrania

Instrukcja obsługi Bioptron 2

Udostępnij:

Powiązane produkty