NACZYNIA MASTERPIECE COOKWARE

MASTERPIECE COOKWARE TO OPATENTOWANE, NIEZAWODNE I TRWAŁE NACZYNIA DO PRZYGOTOWYWANIA ZDROWYCH POTRAW. 

Gotowanie z naczyniami Masterpiece Cookware to oszczędność produktów żywnościowych, energii, czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim sposób na zachowanie zdrowia. 

Innowacyjna technologia i specjalna budowa naszych naczyń wykonanych z wysokiej jakości stali AISI 316L sprawiają, że gotowanie bez wody i tłuszczu staje się możliwe! Dzięki temu potrawy zachowują pełnię smaków, aromatów i wartości odżywczych, mają także mniej kalorii.

NACZYNIA WYKONANE ZE STALI AISI 316L:

  • równomiernie rozprowadzają ciepło
  • potrawy się w nich nie przypalają
  • wyjątkowo wytrzymałe i odporne na czynniki fizyczne oraz chemiczne
  • nie zmieniają koloru
  • nie zatrzymują zapachów żywności
  • są łatwe do czyszczenia i konserwowania
  • nie wywołują alergii
  • są przyjazne środowisku
  • mają nieograniczoną gwarancję

AKUTERMICZNE DNO ZEPTER ACCUTHERMAL COMPACT (ZAC) 

Opatentowane dno Zepter Accuthermal Compact (ZAC) to serce naszej technologii zdrowego przygotowywania potraw. Wykonane jest z trzech warstw: indukcyjnej, akumulującej i przewodzącej skompresowanych przez prasę o nacisku 2000 ton. Jest praktycznie niezniszczalne i nie ulega deformacjom.

Dno ZAC akumuluje energię, szybko przenosi ciepło i rozprowadza je równomiernie w obrębie przygotowywanej żywności, dzięki temu jest możliwe przygotowywanie potraw w niskich temperaturach. Naczynia z dnem ZAC mogą być stosowane na płytach z różnymi źródłami energii, włączając kuchenki indukcyjne

URA — POWŁOKA ZAPOBIEGAJĄCA PRZYWIERANIU

Zepter URA (Ultimate Resistant Application) to specjalna powłoka zapobiegająca przywieraniu. Nie zawiera żadnych toksycznych substancji, jest bezpieczna dla zdrowia.

Powłoka URA jest integralną częścią naczynia. Poprawia fakturę jego wewnętrznej powierzchni i sprawia, że jest ona odporna na korozję i wszelkie zarysowania. To skuteczna ochrona przed przywieraniem żywności w trakcie gotowania.

WIELOFUNKCYJNA POKRYWA  

Specjalna pokrywa doskonale wpasowuje się w ranty naczynia do gotowania i tworzy wraz z nim zamkniętą, hermetyczną przestrzeń, z której nic nie odparowuje na zewnątrz. Odpowiednio wyprofilowany kształt z charakterystycznymi falami umożliwia przygotowanie potrawy w cyklu zamkniętym. 

Po skończeniu gotowania pokrywę można wygodnie oprzeć na uchwycie naczynia. Dzięki temu możemy oszczędzić miejsce na blacie. To nie wszystko! Pokrywę wykorzystasz również jako wygodną podstawkę na naczynie.

Pokrywa wyposażona jest w termokontroler, pozwala na przygotowywanie zdrowych potraw w odpowiedniej temperaturze oraz na kontrolowanie procesu gotowania bez potrzeby podnoszenia pokrywy. 

CYKL ZAMKNIĘTY ZEPTER

Cykl zamknięty Zepter to proces, który polega na tym, że para naturalnie uwalniana przez produkty żywnościowe unosi się i w kontakcie z pokrywą, która pozostaje zawsze chłodniejsza niż naczynie, skrapla się i skapuje na przygotowywane produkty.

Proces cyklu zamkniętego sprawia, że produkty podgrzewają się "we własnych sokach". W ten sposób możesz przygotować zdrowe, pełnowartościowe dania bez dodawania wody ani tłuszczu w niskich temperaturach.

Krawędzie oraz ścianki naczynia pozostają zawsze chłodniejsze, co pozwala na kondensację składników odżywczych w cyklu zamkniętym. 

BEZPIECZNE I WYGODNE UCHWYTY 

Uchwyty Zepter zostały zaprojektowane tak, aby się nie przegrzewały. Jest to możliwe dzięki konstrukcji zapewniającej minimalny kontakt między uchwytami i korpusem naczynia. Ergonomiczna budowa pozwala na wygodny i pewny chwyt. Ponadto można na nich wygodnie oprzeć pokrywę naczynia, dzięki czemu mamy więcej miejsca na blacie. 

Naczynia z uchwytami można używać do zapiekania w piekarniku (naczynie i uchwyty będą rozgrzewać się do temperatury ustawionej na piekarniku, więc konieczne są rękawice kuchenne!).

ZEPTER SUPERIOR MULTISYSTEM 

Zepter stworzył system oparty na pełnym zestawie naczyń o przeróżnych kształtach i rozmiarach do przygotowania każdego dania, jakiego zapragniesz: 

NACZYNIA GŁĘBOKIE do przygotowywania pysznych zup i bulionów.

NACZYNIA OWALNE do wszelkiego rodzaju pieczeni
i zapiekanek.

RONDLE o różnych rozmiarach do gulaszu.

PATELNIE do smażenia bez dodatku tłuszczu.

Marzy Ci się grill? Użyj PATELNI GRILLOWEJ. 

Lubisz eksplorować azjatyckie smaki? Czekają na Ciebie WOKI.

Wszystkie naczynia są do siebie w taki sposób dopasowane, że możesz ustawić je jedno na drugim i jednocześnie przygotować 2–3 posiłków
na jednym źródle ciepła.
Zawsze w niskich temperaturach, przy zachowaniu wszystkich wartości odżywczych.

POKRYWA  CIŚNIENIOWA SYNCRO-CLIK® 

Wyobraź sobie, że możesz oszczędzić nawet 60% procent wydatków na energię, a przygotowanie czasochłonnych tradycyjnych potraw zajmie Ci kilkakrotnie krócej. Jest to możliwe dzięki gotowaniu pod ciśnieniem, które dodatkowo pozwala zachować maksimum wartości odżywczych. 

Pokrywa Syncro-Clik® zmienia naczynie Zepter w nowoczesny szybkowar: uszczelnia je, zwiększa ciśnienie i przyspiesza gotowanie w zamkniętym obiegu. Jest wyposażona w mechanizm zamykający, który nie pozwala na jej otwarcie, dopóki wewnętrzne ciśnienie nie obniży się do bezpiecznego poziomu. Wskaźnik pokazuje, kiedy naczynie jest pod ciśnieniem.